Для збереження овочів і фруктів необхідні оптимальна температура зберігання +2…+5С і вологість 90-95%. Чим швидше опустити температуру в камері чи сховищі тим якість продукту буде вищою. В середньому час охолодження можна розраховувати одну добу для завантаженого продукту.
Ізоляція яка використовується для камер – це пінополістирол (дешевший варіант) товщиною 100мм і пінополіуретан (дорожчий варіант) 80мм. Пінополіуретан можна замовити у вигляді сендвіч-панелей так і напилення. Підлогу бажано ізолювати, щоб зменшити теплоприпливи, а в результаті витрати на електроенергію. Двері пропонуємо двох варіантів: відкатні і розпашні.
Агрегат холодильний може бути складений, як на базі компресора Bitzer (Німеччина), Frascold (Італія)… Щоб збільшити надійність холодильного обладнання краще ставити декілька компресорів. Захистом компресора по маслу служить електронний регулятор рівня. Регулятор виконує функцію додавання масла в систему змащення компресора, або вимкнення при недостатній його кількості. Також в систему захисту входить захист по тиску і температурі.
Повітроохолоджувач може бути звичайний або фруктовий. Один від одного вони відрізняються конструктивно. Фруктовий на відміну від звичайного повітроохолоджувача зменшує усушку продукту до мінімуму і дозволяє отримати вологітсть на рівні 95%. Є варіант повітроохолоджувача двухпоточного, котрий встановлюється по середині камери і роздуває вироблений холод на дві сторони, що покращує циркуляцію повітря по обєму камери. Коли камера має великі розміри слід ставити два, а то й три повітроохолоджувача, щоб рівномірно розприділити холодне повітря. Фруктові повітроохолоджувачі монтуються разом з електронними терморегулюючими вентилями.