Холодильна камера має основне завдання, за короткий період часу знизити температуру в охолоджувальному обємі і її підтримувати в заданому режимі. Щоб це реалізувати необхідно перш за все правильно підібрати холодильне обладнання. Виходячи з вихідних даних: маса продукту, вхідна температура продукту, маса продукту, час охолодження (лист опитування)… можна визначити холодильну потужність обладнання через програму. Якщо холодильної потужності буде недостатньо, ресурс компресора буде мати в 2-3рази менше звичайного.

Спочатку будуємо саму камеру, пізніше ставимо холодильне обладнання. Пропонуємо для будівництва використати такі ізоляційні матеріали: пінополіуретанові панелі (ППУ), або пінопластові (ППС). Якщо будується камера як окреме приміщення і її розміри є значними потрібно ставити металокаркас, а якщо приміщення обшивається, то його не потрібно.
Підлога
Часто для середньотемпературних камер постає питання чи потрібно ізолювати підлогу. Ізолюючи підлогу, ви економите кошти на електроенергії і на довше працюючому обладнання (зношенні), яке повинне довше працювати, щоб компенсувати теплоприпливи.
Холодильне обладнання також може бути різного типу і призначення. По надійності можна вибрати німецьке, або італійське обладнання. Для невеликих камер, можна ставити моноблочну систему (при умові, якщо зовнішній блок може бути на самій камері), а для більших потрібно зєднювати зовнішній і внутрішній блоки магістраллю.