
Зберігання картоплі (КАРТОПЛЕСХОВИЩЕ)
Картоплю закладають на зберігання відразу після збирання. Протягом 10-14 днів після закладки на зберігання бульби витримують при температурі +13 .. +18 ° С і високій відносній вологості повітря для того, щоб зажили пошкодження (лікувальний період). Після закінчення цього періоду температура повинна бути швидко знижена. Оптимальна температура зберігання картоплі +3 .. + 6 ° С.
Якщо картопля призначений для переробки на продукти харчування, наприклад для виробництва «хрусткої» картоплі, то рекомендується підвищувати цю температуру в інтервалі +7 .. +10 ° С в залежності від сорту. Крім того, для цієї картоплі рекомендується протягом двох останніх тижнів зберігання підвищувати температуру в інтервалі +10 .. +14 ° С (іноді до + 20 ° С). Оптимальна відносна вологість 85-95%. Змішування повітря в замкнутому ланцюгу створює можливість для підтримки рівномірної температури і відносної вологості. Рекомендований коефіцієнт циркуляції повітря від 20 до 30.
Картопля при зберіганні виділяє вуглекислий газ і тепло, які необхідно усувати вентилюванням. Якщо застосовується природне охолодження і при цьому припиняється можливість використання для вентиляції зовнішнього повітря, то необхідно часте вентилювання. Суміш зовнішнього повітря і повітря в сховищі можна застосовувати в тому випадку, якщо температура повітря суміші вище 0 ° С.
При штучному охолодженні в закритих приміщеннях вентилювання слід проводити регулярно протягом усього періоду зберігання. При природному охолодженні рекомендується витрата повітря близько 100 куб.м на куб.м продукту в 1:00; при штучному охолодженні адекватним можна вважати витрата повітря близько 50 куб.м на 1 куб.м продукту в 1 ч. Однак витрата повітря залежить від кліматичних умов району. Передбачуваний термін зберігання становить 6 місяців при природному охолодженні і 8 місяців при зберіганні з штучним охолодженням. Однак термін зберігання може змінюватися в залежності від сорту і кліматичної зони. При температурі зберігання нижче +10 ° С в кінці періоду зберігання до сортування та упаковки необхідно поступово підвищувати температуру до + 10 ° С.
Циркуляцію повітря в камері під час охолодження картоплі здійснюють безперервно з кратністю від 20 до 30 обсягів незавантаженої камери в 1 годину до досягнення температури картоплі, розташованому поблизу «теплої» точки, не більше чим на 1 ° С вище максимальної температури повітря в камері для даного ботанічного сорту картоплі, потім періодично по 0,5 години з кратністю не більше 20 обсягів незавантаженої камери в 1год при загальній тривалості не більше 3год в добу.
Періодичну циркуляцію повітря здійснюють при відхиленні температури і відносної вологості повітря. Повітрообмін в камерах здійснюють через повітроохолоджувач або нагрівальні прилади. В перший тиждень зберігання щодня, а в наступний період – через кожні 3 доби. Кількість додається зовнішнього повітря – від 1 до 3 об’ємів незавантаженій камери в 1 добу.
Картоплю, реалізовану в торгівельній мережі зберігають у закритих вентильованих приміщеннях при температурі повітря від +4 до + 12 ° С включно не більше 3 діб, від +12 до + 20 ° С – не більше 2 діб. Відносна вологість повітря при зберіганні повинна бути в межах від 85-90%.
Зберігання капусти (ОВОЧЕСХОВИЩЕ)
Капусту завантажують в камери зберігання в ящикових на піддонах. В якості оптимальної зазвичай рекомендується температура від 0 до +1 ° С, однак, для білокачанної капусти допускається температура до -0,8 ° С. Зменшення температури нижче -0,8 ° С може привести до підморожування тканин листя. Відносна вологість має підтримуватися в межах 90-95%.
Перемішування повітря в закритому просторі дозволяє забезпечити рівномірність температури і відносної вологості. Рекомендована кратність циркуляції – від 20 до 30 обсягів на годину. Повітрообмін необхідний для видалення тепла і запобігання накопичення надлишкової двоокису вуглецю, що виділяються при диханні. При використанні природного охолодження в ті періоди, коли вже не представляється можливим проводити вентилювання за допомогою зовнішнього повітря, слід укорочувати цикли і часто оновлювати атмосферу в приміщенні. Суміш зовнішнього повітря і повітря складського приміщення можна застосовувати за умови, що її температура вище 0 ° С.
При використанні штучного охолодження і перемішування повітря в замкнутому просторі повітрообмін повинен здійснюватися через регулярні проміжки часу протягом усього періоду зберігання. В обох випадках рекомендується забезпечити потік повітря 100 куб.м на 1 куб.м продукції на годину.
Середній термін лежання при зберіганні для пізніх сортів капусти при дотриманні вищевказаних вимог до неї складає 3-6 місяців залежно від місця вирощування, ботанічного сорту і фізичних умов зберігання.
Періодичну циркуляцію здійснюють при відхиленні температури і відносної вологості повітря від встановлених. Повітрообмін в камері здійснюють через повітроохолоджувач або нагрівальні прилади: в період охолодження – кожну добу, в наступний період – через кожні 3 доби. Кількість зовнішнього повітря додається- 2-3 обсяги незавантаженої камери на добу.
По закінченні зберігання зачищені качани капусти можна зберігати протягом 2-3 тижнів при температурі до +10 ° С
Зберігання моркви та коренеплодів (ОВОЧЕСХОВИЩЕ)
Моркву можна зберігати в ящикових на піддонах, ящиках, мішках або навалом. Навалом рекомендована висота насипу 2-3 метра. При зберіганні в мішках максимальна висота штабеля 3 метри. Температура зберігання повинна підтримуватися в межах 0 .. +5 ° С. Оптимальна температура зберігання 0 .. + 1 ° С. Відносна вологість від 95 до 98%. В камерах з примусовою системою вентиляції (без штучного охолодження), в яких температура змінюється від +1 до +5 ° С, відносна вологість повітря повинна підтримуватися в межах від 90 до 95%.
Циркуляція повітря повинна забезпечувати можливість підтримки температури і відносної вологості повітря постійними і рівномірними. Циркуляція повітря повинна бути досить інтенсивною, тобто від 100 до 120 м3 / т на годину, якщо морква зберігається навалом, а висота насипу наближатися до встановленого максимального значення. Середній термін лежання при зберіганні – 4..6 місяців.
По закінченні повного завантаження камери температуру повітря в ній доводять до 0 .. + 1 ° С не більше ніж за добу, а потім підтримують в цих межах до закінчення зберігання. Температура повітря в “холодній” точці вільного простору корисного об’єму камери повинна бути не нижче -1 ° С. Відносна вологість повітря в камері повинна бути 90-95%.
По закінченні охолодження (через 5 діб після досягнення заданого температурного режиму) циркуляцію проводять періодично по 0.5 години з кратністю не більше 6 обсягів незавантаженій камери в 1 год при загальній тривалості не більше 3 години на добу. Періодичну циркуляцію здійснюють при відхиленні температури і відносної вологості повітря від встановлених. Повітрообмін в камері здійснюють через повітроохолоджувач або нагрівальні прилади: в період охолодження – кожну добу, в наступний період – через кожні 3 доби. Кількість зовнішнього повітря додається- 2-3 обсяги незавантаженої камери на добу.
По закінченні зберіганні або при вивантаженні моркви з камери забезпечують умови виключаючі конденсацію вологи на її поверхні, наприклад, обдувають моркву теплим повітрям, доводячи температуру її поверхні до значень на 0.5-1.5 ° С вище температури точки роси повітря приміщення, в яке вона вивантажується.
Термін реалізації моркви після зняття з зберігання – не більше 10 діб. На підприємствах торгівлі моркву зберігають у закритих вентильованих приміщеннях при температурі 0 .. + 10 ° С включно не більше 3 діб, понад + 10 ° С не більше 2 діб. Вологість 85-90%.
Взнати ціну на промислову холодильну камеру можна замовивши дзвінок, в нашому інтернет магазині, або відправивши нам опитувальний лист.